Cienījamie domubiedri!

Militārs iebrukums kaimiņvalstī un dzīvojamo rajonu bombardēšana, padarot par ķīlniekiem civiliedzīvotājus, ir barbarisms, kas XXI gadsimtā Eiropā šķita neiespējams. Cilvēciski iztēlojoties, kas notiktu ar mums, ja kas tamlīdzīgs notiktu Latvijā, rodas jautājumi: “Kā es varu palīdzēt? Kāda nostāja ir cilvēkiem ap mani un uzņēmumam, kurā es strādāju?”

Tāpēc vēlamies Jums pastāstīt, ko Baltic Restaurants dara un darīs arī turpmāk, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no karadarbības Ukrainā. Veicām ziedojumu 10 000 euro apmērā dažādām palīdzības programmām. Pēc ārstu lūguma iegādājāmies mūsdienīgu, kara traumu operācijām paredzētu instrumentu un nosūtījām to Latvijas mikroķirurgiem, kuri šobrīd Ukrainā brīvprātīgi palīdz glābt cietušo karavīru un civiliedzīvotāju dzīvības un veselību. Ceram, ka iekārta, par spīti sarežģītajai situācijai, pēc iespējas ātrāk sasniegs galamērķi un palīdzēs ārstiem.

Meklējam iespējas, kā citus mūsu rīcībā esošos resursus, galvenokārt pārtiku, nogādāt līdz tiem cilvēkiem Ukrainā, kam tā varētu būt nepieciešama. Esam gatavi uzņemt bēgļus no Ukrainas, nodrošinot viņiem iespēju strādāt pie mums un palīdzot ar dzīvesvietu – šobrīd esam reģistrējuši jau 20 šādas vakances. Ēdienu gatavošanā esam pārstājuši izmantot produktus, kuru izcelsmes valstis ir Krievija vai Baltkrievija. Tas noteikti nebūs viss, ko darīsim. No savas puses aicinām Jūs savu iespēju robežās rīkoties arī individuāli. Paldies, ja to jau darāt.

No vēstures, ieskaitot Latvijas neseno vēsturi, zinām, ka mēdz būt izšķiroši mirkļi, kad stāvēt malā un nelikties ne zinis vienkārši nav iespējams. Šāds mirklis atkal ir pienācis. No tā, ko šodien dara ikviens un visi kopā, ir atkarīgs, kādā pasaulē dzīvosim rīt.

Izturību un optimismu vēlot,

Jūsu Baltic Restaurants